ÖVRIGT / Speglar / Spegel 9199022
*
nr 919 9022
Spegel
Nyrokoko, höjd: 109
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2014
kl 19:07:54
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
17/10 15:27:24
1
800 kr
20/10 18:57:12
2
1.400 kr
20/10 19:01:49
1
1.000 kr
20/10 19:01:49
2
1.100 kr (Budbetjänt)
20/10 19:02:20
1
1.200 kr
20/10 19:02:20
2
1.300 kr (Budbetjänt)
20/10 19:02:55
1
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51
-
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05
-
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 919 9022
Spegel
Nyrokoko, höjd: 109
Utrop: | 1.000 kr |
---|---|
Såld: | 1.500 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2014 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
17/10 15:27:24 | 1 | 800 kr |
20/10 18:57:12 | 2 | 1.400 kr |
20/10 19:01:49 | 1 | 1.000 kr |
20/10 19:01:49 | 2 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
20/10 19:02:20 | 1 | 1.200 kr |
20/10 19:02:20 | 2 | 1.300 kr (Budbetjänt) |
20/10 19:02:55 | 1 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Specialauktion
- Läs mer...
Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: nyrokoko spegel speglar
-
4121 Spegel
102x70, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:51 -
3057 Spegel
136x96, nutida
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:05 -
1019 Spegel
Sengustaviansk, Förgylld, 78x42 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 18:58
-
4181 Spegel
Teak, 1950/60-tal, 73x40 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
17 juni kl 20:27